03.04.2013, 08:00, Stáří: 11 r.

2. mezinárodní kolokvium latinskoamerických studií: jazyk a politika

Autor: -da-

Ve dnech 3.–5. května 2013 se uskuteční v Uměleckém centru UP 2. mezinárodní kolokvium latinskoamerických studií: politika a jazyk. Pozvání na konferenci přijali přední odbornící z Evropy a Latinské Ameriky zabývající se problematikou indiánských jazyků a analýzou diskurzu. Konferenci pořádá Katedra romanistiky v rámci řešení projektu Latinskoamerická studia jako platforma mezioborové a meziuniverzitní spolupráce, financovaného z prostředků ESF a rozpočtu ČR.

Odborná diskuze se bude odvíjet od následujících témat:

1) Situace indiánských jazyků v Latinské Americe (standardizace, právní postavení); indiánské jazyky v politickém diskurzu; indiánské jazyky a vytváření národní identity

2) Úloha jazyka při vytváření sociální nerovnosti; neoliberalismus a jeho latinskoameričtí vyzyvatelé (nástup nové latinskoamerické levice z pohledu diskurzivní analýzy); role médií v latinskoamerických politických systémech

Zveme všechny zájemce z řad studentů i vyučujících. Studenti mohou za účast získat kredity v rámci kurzu Cyklus přednášek o Latinské Americe 2 nebo v rámci PHP.

Zdroj: Radim Zámec