24.06.2011, 15:00, Stáří: 13 r.

Absolventi germanistiky se setkají v Uměleckém centru Univerzity Palackého v Olomouci

Autor: Martina Nováková a Lenka Skácelíková

Katedra germanistiky Filozofické fakulty Univerzity Palackého jako první z kateder fakulty pořádá setkání absolventů oboru germanistika. Slavnostní akce se uskuteční v Uměleckém centru UP v sobotu 25. června 2011 v rámci oslav 80. narozenin doyena olomoucké germanistiky prof. Ludvíka Václavka.

Absolventi budou mít možnost prohlédnout si prostory Katedry germanistiky a Filozofické fakulty v Křížkovského ulici. V odpoledních hodinách pro ně bude v Uměleckém centru UP připraven bohatý program včetně divadelního představení, živé hudby a rautu.

„Samotný sraz je vítanou příležitostí ke vzpomínkám na studentská léta a k setkání s kolegy, pedagogy a zahraničními lektory. Jedním z cílů tohoto plánovaného setkání je také založení Klubu absolventů a prezentace posledního dvacetiletí katedry a některých jejích úspěchů,“ uvedla prof. Ingeborg Fialová.

Mezi nejzásadnější úspěchy katedry jistě patří rakouská státní cena udělená prof. Ingeborg Fialové-Fürstové, Herderova cena a Cena města Olomouce pro Ludvíka Václavka, Cena města Olomouce pro Lucy Topoľskou, či „Kulturpreis Deutsche Sprache“ pro Arbeitsstelle für deutschmährische Literatur.

Katedra získala prostřednictvím vědeckých i dalších grantů a díky svým podporovatelům v posledních deseti letech pro své financování a fakultu na šedesát milionů korun.

Program:

Od 13.00 hodin – prohlídka Katedry germanistiky a Filozofické fakulty

Od 17.00 hodin – program v Uměleckém centru UP

Zprávu zpracovala Mgr. Martina Nováková a Mgr. Lenka Skácelíková, oddělení komunikace UP