03.11.2014, 13:10, Stáří: 10 r.

Adventní Drážďany, lázně Bad Schandau a České a Saské Švýcarsko

Autor: -zl-, -da-

Vážení zaměstnanci UP, zveme Vás na adventní víkend na česko-saském pomezí s návštěvou Českého Švýcarska. Termín zájezdu je 28. 11.–29. 11. 2014. Navštívíme kulturní a historickou perlu Německa – Drážďany, uvidíte nejstarší adventní trh v Německu. Pokocháme se nádhernou krajinou Českého Švýcarska s romantickými zákoutími, lidovou architekturou a krásnými vyhlídkami. Pokud nám počasí bude přát, vystoupíme na Pravčickou bránu. Po dvou dnech plném objevování krás Saského a Českého Švýcarska se zrelaxujeme v termálních lázních Bad Schandau.

Odjezd z Olomouce  v pátek 28. 11. 2014

Nástupní místa:
cca 3.45  Billa Dobnerova
3.50  Billa „u Letadla“
dle zájmu
4.00  Tržnice
4.05  Velkomoravská (aut. zastávka  u Lidlu)
Brněnská směr Brno

• Před návštěvou Drážďan se zastavíme u vyhlídkového skalního mostu BASTEI – symbolem Saského Švýcarska.
  • Příjezd do Drážďan  cca 11.30 hod. S průvodcem si prohlédneme historickou část Drážďan – barokní skvost Zwinger - (Galerie starých mistrů se sbírkou světových malířů) výstava porcelánu, světoznámá pokladnice Zelená klenba, Semperova opera, kostel Frauenkirsche a další…
  • Odpoledne individuální volno
  • Drážďanské vánoční trhy – drážďanskému Striezelmarktu  bude letos 580 let (Striezel  =  štola, tradiční vánoční pochoutka, která se vyrábí v Drážďanech). Na drážďanských trzích si pochutnáme na tradičním svařáku, punči, mnoha druzích klobás. Ve stáncích se prodávají Švestkáčci – roztomilé figurky ze sušených švestek nebo fíků. Obdivovat můžete krušnohorské ozdoby, lužické modrotisky….
  • Krušnohorská pyramida  - největší  na světě (14 m vysoká). Drážďany mají cca 11 vánočních trhů (klasický, středověký, vánoční míle, Neustadt – v barokním stylu…) Budete mít možnost si projít obchodní centrum či nákupní ulici Prager Strasse ( obchůdky, restaurace…)
  • Odjezd z Drážďan: cca 18.30
  • Návštěva městečka Bad Schandau – návštěva termálních lázní nebo prohlídka městečka s průvodcem (Křinická údolní dráha, turistický výtah) www.region-ceskesvycarsko.cz/obce/bad-schandau/
  • Příjezd na ubytování v Děčíně: (Zámek Děčín – leží nad soutokem Labe a Ploučnice, patří k nejvýznamnějším historickým památkám severních Čech). Ubytování je zajištěno v Zámecké sýpce  ( 250 Kč v ceně zájezdu)

Sobota 29. 11. 2014

• Odjezd z Děčína cca v 9 hod. do NP České Švýcarsko - rozsáhlého komplexu neosídlených lesů a skal.
  • Návštěva Mýdlárny Rubens v Růžové – ruční výrobny mýdla, možnost  zakoupení těchto regionálních výrobků.
  • Od Třech pramenů v Hřensku vystoupíme na Pravčickou bránu (cca 1,5 km) - skalní most  symbol Českého Švýcarska www.nakovarne.com/pravcicka_brana.php
  • Křinický pivovar - navazuje na tradici vaření piva v Krásné Lípě, při výrobě je kladen důraz na kvalitu a správné vyladění chuti. Čeká nás zde ochutnávka piv s občerstvením.
  • MOŽNOST ZMĚMY PROGRAMU PŘI NEPŘÍZIVÉM POČASÍ. Rozhodneme na místě – necháme si poradit od p.průvodce, žijícího v tomto kraji Dům Českého Švýcarska v Krásné Lípě – interaktivní expozice, informační středisko, zakoupení regionálních výrobků ( Jeřabinka Grešík, čokolády Jordan Děčín, kosmetika) http://www.ceskesvycarsko.cz/cs/kdyz-prsi
  • Sklárny v Chřibské, sklárny Ajeto
  • Odjezd do Olomouce cca 16.00 hod.

Cena: 1.180 Kč.
V ceně zájezdu je zahrnuto: ubytování, doprava, průvodce, pohoštění v Křinickém pivovaru.

Záloha 600 Kč se vybírá současně s přihláškou na zájezd.

Zájemci se mohou přihlásit u Z. Loutocké, zdena.loutocka@upol.cz 585631077, 777580937.