06.11.2012, 13:52, Stáří: 12 r.

Adventní zájezd do Budapešti pro zaměstnance UP

Autor: -zl-, -da-

Odbory rektorátu UP (ZO VOS RUP) pořádají zájest do maďarské metropole na Dunaji - památky, nákupy, vánoční trhy ve znamení tradic a folklóru, možnost koupání a relaxace v  termálních lázních, mimořádná příležitost navštívit výstavu díla Paula Cézanna v Muzeu výtvarných umění. Zájezd se uskuteční v sobotu 1. prosince 2012.

Cena: 700 Kč  zahrnuje dopravu autobusem a průvodce. Možnost dokoupit komplexní pojištění 22 Kč.
Cena na výstavu P. Cézanne: 270 Kč (po slevě od 15 osob 250 Kč)
Termální lázně Széchenyi: 3.400 HUF
Doporučené kapesné na osobní útratu: cca 5.300 HUF tj. cca 500 Kč
Lákadla budou na tržnici, v obchodech a na vánočních trzích.

Program:

• příjezd do Budapešti  cca 9.30 hod.
  • Prohlídka nejznámějších památek s průvodcem: Rybářská bašta, Matyášův chrám, bazilika sv. Štěpána, Budínský hrad, vánočně vyzdobené centrum.
  • Odpoledne osobní volno k nákupům na vánočních trzích. Můžete navštívit výstavu P. Cézanna nebo zvolit koupání a relaxaci ve slavných a krásných termálních lázních.
  • Navečer maďarský punč na vánočních trzích.
  • Odjezd z Budapešti cca v 18.00 hod.
  • Návrat cca ve 24.00 hod.

Nástupní místa:

• 3.15 hod.
    Billa, Dobnerova ul.
  • 3. 25 hod.
    Billa (Slovanský dům)
  • 3. 30 hod.
    Tržnice (pokud bude zájem)
  • 3.40 hod.
    Velkomoravská zast. u Lidlu (pokud bude zájem)

Je možno zajistit taxi za výhodnou cenu k převozu k nástupním místům.

Zájemci z řad zaměstananců Univerzity Palackého se mohou přihlásit u pí. Loutocké 585 631 077.
E-mail:   zdena.loutocka@upol.cz

Paul Cézanne – k vidění je téměř 100 Cézannových maleb, kreseb a akvarelů a dále 40 dalších exponátů z mistrových sbírek – malby, plastiky, tisky a iluminované knihy z 16.–19. stol. Výstava se koná ve spolupráci s mnoha významnými světovými muzei a kulturními institucemi – mj. Musée d´Orsay, Musée du Louvre, Musée Granet v Aix–en–Provence, Galleria d´Arte Moderna v Miláně, Puškinovo muzeum v Moskvě, vídeňská galerie Albertina, Metropolitan Museum of Art v New Yorku. Některé exponáty pocházejí rovněž z různých soukromých sbírek.

Széchenyiho termální lázně – jsou postaveny v novobarokním  slohu a stojí ve středu města. Termální koupele – léčivá voda o tepl. 76°C, obsahující síru, vápník, hydrogenuhliitan hořečnatý, přícházející z hloubky 1256 m. Voda se výborně hodí pro léčbu reumatických chorob, poruch pohybového ústrojí a gynekologické problémy.