06.12.2011, 07:32, Stáří: 13 r.

AFO slavilo úspěch na přehlídce SCIAP 2011

Autor: AFO

Academia film Olomouc se na Soutěžní přehlídce popularizace vědy SCIAP 2011 umístil na druhém místě v kategorii Ostatní. Zařadil se tak mezi nejúspěšnější projekty popularizující vědu. Vyhlášení výsledků proběhlo 1. prosince 2011 ve vile Lana v pražské Bubenči.

„Teď už alespoň vím, jaké napětí zažívají filmaři soutěžící na AFO a jakou radost mají ti, kteří nějaké ocenění získají. Ale samozřejmě cena znamená především velkou odměnu pro celý tým, který za poslední roky posunul festival do dnešní podoby. Ukazuje se, že příklon dramaturgie ke koncentrovanému zájmu o populárně-vědecký film má ohlas nejen v podobě stále narůstajícího
počtu festivalových diváků, ale nyní i u takových autorit, jakou je Akademie věd,“
komentuje umístění ředitel festivalu Jakub Korda.

Středisko společných činností Akademie věd České republiky tuto soutěžní přehlídku letos připravilo zcela poprvé. Do soutěže se přihlásilo více než padesát projektů od rovných 35 soutěžících (ať už vysoké školy, občanská sdružení, science centra a celá řada dalších). První místo před AFO uhájil Týden vědy a techniky, v jehož rámci ostatně Academia film uspořádal jak podzimní projekce největších populárně-vědeckých taháků v několika městech ČR, tak olomoucký maraton kultovního „fyzikálního“ seriálu The Big Bang Theory.

Jakub Korda k ocenění dodává: AFO si vybudovalo svou čitelnou identitu a přitáhlo k sobě pozornost přirozeným způsobem, skrze svému žánru vlastní filmy a odborné hosty. To byl náš cíl. Snad tuto cenu jako odměnu budou pociťovat i ti, kteří v tento cíl věřili a dali nám důvěru - ať už lidé z univerzity, představitelé města, kraje a všichni další, kteří nás dlouhodobě podporují.“

Kompletní výsledky SCIAP 2011 sledujte na webu Akademického bulletinu.