29.10.2015, 10:07, Stáří: 8 r.

ARGENTINA - Výběrové řízení UP - Stipendium - Kurzy španělského jazyka a rioplatenské kultury v Argentině 2016

Autor: -sb-

Vážení studenti a studentky,

Oddělení mezinárodních vztahů Univerzity Palackého v Olomouci vyhlašuje výběrové řízení na 2 místa pro kandidáty na stipendium pro Kurzy španělského jazyka a rioplatenské kultury v Argentině!

Ministerstvo školství Argentinské republiky nabízí prostřednictvím Národní správy mezinárodní spolupráce (Dirección Nacional de Cooperación Internacional), na základě Článku 10 Programu spolupráce v oblasti školství mezi Ministerstvem školství, mládeže a tělovýchovy České republiky a Ministerstvem školství Argentinské republiky na léta 2009 – 2011, tři (3) místa pro české studenty v intenzivním měsíčním kurzu španělštiny a rioplatenské kultury.

Kurzy se uskuteční v termínech od března 2016 na Filosofické fakultě Univerzity Buenos Aires (Facultad de Filosofía y Letras, Universidad de Buenos Aires, 25 de mayo 221, Ciudad de Buenos Aires). Úspěšní kandidáti obdrží stipendium k pokrytí nákladů na ubytování a stravu.

Účast v kurzu jim bude poskytnuta zdarma. Kurzy jsou určeny pro studenty veřejných vysokých škol v ČR s českým občanstvím.

Požadovaná znalost španělštiny: minimálně na úrovni B1 dle SERR.

Stipendia se nabízejí všem veřejným vysokým školám v ČR, přičemž každá z těchto škol může zaslat nominaci 2 kandidátů bez uvedení pořadí. Konečný výběr tří kandidátů ČR bude provádět MŠMT na základě příslušné dokumentace kandidátů a náhradníků nominovaných veřejnými vysokými školami.

Každá nominace kandidáta či náhradníka musí obsahovat:

1. vyplněný a školou potvrzený formulář Návrh na vyslání/Žádost o přiznání stipendia
  2. motivační dopis ve španělském i v českém jazyce
  3. životopis ve španělském i v českém jazyce
  4. výpis vykonaných zkoušek v českém jazyce
  5. doporučující dopis z fakulty v anglickém nebo španělském jazyce

Přihlášku - vyplněný formulář s ostatními náležitostmi popsanými výše, prosím, doručte Š. Bublíkové, Oddělení mezinárodních vztahů (Rektorát UP), Křížkovského 8, Olomouc 771 47 a to nejpozději do 18. 11. 2015 do 15:00!

Pro více informací nebo se svými dotazy se, prosím, obracejte na stepanka.bublikova@upol.cz