24.01.2013, 15:38, Stáří: 11 r.

Cena za vědecké práce o parlamentarismu a demokracii

Autor: -ps-

Rakouská Nadace Margarethy Lupac (Margarethe Lupac-Stiftung für Parlamentarismus und Demokratie) vypsala na rok 2013, tak jako vždy každým druhým rokem, cenu za vědecké práce vztahující se k parlamentarismu a demokracii („einen Preis für wissenschaftliche Arbeiten zu Parlamentarismus und Demokratie“). Tyto práce by se měly zabývat silnými i slabými stránkami parlamentarismu a demokracie, zejména ve vztahu k Rakousku. Práce do této soutěže mohou zasílat i jednotlivci nebo instituce ze zahraničí, přičemž tyto práce mají mít konkrétní vztah k Rakousku a přispívat k hlubšímu pochopení základů, způsobu fungování a základních hodnot Rakouské republiky. Může jít o ucelené vědecké dílo, publikaci nebo dokončenou dizertační práci, která již prošla posouzením („ein wissenchaftliches Gesamtwerk, eine Publikation oder eine abgeschlossene beurteilte Dissertation“).

Celková výše ceny činí 15 000 EUR, přičemž tato částka může být rozdělena až mezi tři účastníky (tedy jednotlivce nebo instituce).

Uzávěrka soutěže je 28. února 2013 (soutěžní práce se zasílají poštou na níže uvedenou adresu, rozhoduje datum poštovního razítka).

Kontakt a bližší informace:

Jury der Margaretha Lupac – Stiftung für Parlamentarismus und Demokratie
Dr. Karl Renner - Ring 3