01.09.2014, 15:15, Stáří: 10 r.

Čestné uznání rektora Univerzity Palackého v Olomouci autorům odborných knih v roce 2014

Autor: -da-

Ve snaze zvýšit prestiž vědecké práce na UP uděluje rektor každý rok autorům z řad zaměstnanců UP Čestné uznání autorům odborných knih. Odborná kniha bude posuzována dle platné Metodiky hodnocení výsledků výzkumných organizací a hodnocení výsledků ukončených programů v oborech přírodní vědy, lékařské vědy, humanitní vědy a společenské vědy.

Pro udělení Čestného uznání jsou výslovně vyloučeny publikace populárně vědecké, učební texty a učebnice. O zařazení předložených publikací do kategorie „odborná kniha“ rozhodne grémium složené z proděkanů pro záležitosti vědy a výzkumu všech fakult UP a prorektora pro záležitosti vědy a výzkumu. Komise doporučí ocenit pouze ty práce, které kritériím odborná kniha vyhoví.

O možnosti obdržet Čestné uznání bude každý rok v září prorektor UP pro vědu a výzkum informovat akademickou obec UP. Návrh na Čestné uznání může podat každý zaměstnanec UP včetně autora a to tak, že zašle odbornou knihu s průvodním listem (viz. Příloha) na Oddělení vědy a výzkumu Rektorátu UP v Olomouci.Termín přijímání návrhů je do 15. října 2014.

Čestné uznání mohou obdržet autoři odborných knih, které nesou vročení daného kalendářního roku nebo nesou vročení roku předchozího, pokud již Čestné uznání neobdrželi.

Čestné uznání je spojeno s finanční odměnou z fondu rektora.

Prorektor UP pro vědu a výzkum odpovídá za včasné předložení návrhů na udělení Čestného uznání rektorovi UP.

Čestné uznání předává rektor UP na slavnostním shromáždění.

V Olomouci 1. 9. 2014 Prof. Mgr. Jaroslav Miller, M.A., Ph.D., v.r.
rektor UP v Olomouci

Text vyhlášení Čestného uznání