11.04.2014, 14:18, Stáří: 10 r.

„Co pro tebe znamená rozšířená EU?“

Autor: -ps-

Evropská komise vyhlásila literární soutěž s názvem „Co pro tebe znamená rozšířená EU?“, která je určena pro mladé lidi z EU a zemí účastnících se procesu rozšíření. Výherci získají dvoudenní výlet do Bruselu a elektronickou čtečku knih.

V roce 2014 si připomeneme 10. výročí od největšího kola rozšíření, kdy do EU přistoupilo deset zemí. Nyní je perspektiva členství v EU otevřená pro Albánii, Bosnu a Hercegovinu, Bývalou jugoslávskou republiku Makedonii, Černou Horu, Island, Kosovo, Srbsko a Turecko.

V souvislosti s tím se mladí lidé (ve věku 15–25 let) v rámci této soutěže budou moci podělit o své názory na tato témata:

Ø  Jak se může dnešní Evropská unie o 28 členských státech poučit ze své minulosti a přispět k lepší budoucnosti?

Ø  Co pro tebe znamená rozšířená Evropská unie?

Účastníci mají napsat článek (max. 700 slov) nebo max. tři příspěvky na blogu (celkem max. 700 slov). Soutěž potrvá do 11. května 2014.

Jednotlivé státní poroty vyberou z každé věkové skupiny (15–18 let a 19–25 let) jeden příspěvek a později je posoudí mezinárodní porota. Nejlepší příspěvky z obou kategorií získají hlavní cenu.

Další informace o literární soutěži a podmínkách účasti najdete na této adrese:

ec.europa.eu/enlargement

Kontakt: