21.05.2013, 14:30, Stáří: 11 r.

DUO-Thailand Fellowship Program

Autor: -ps-

Program „DUO-Thailand Fellowship Program“ umožňuje výměnné pobyty vysokoškolských studentů mezi Thajskem a zeměmi Evropské unie.

Jedná se vždy o výměnu dvou osob, přičemž výměnu každé dvojice je třeba projednat samostatně. Během výměnného pobytu má účastník získat alespoň 6 kreditů. Kromě účasti na výuce má být náplní pobytu také provádění výzkumu (zaměřeného např. na přípravu diplomové práce). Délka pobytu je 1 semestr.

Žádost podává vždy thajská vysoká škola, s níž je výměna dohodnuta (nejprve se tedy obě vysoké školy musí domluvit mezi sebou a pak thajská vysoká škola jménem obou podá žádost u uvedeného úřadu v Thajsku), a to v thajské Kanceláři pro strategii mezinárodní spolupráce (Bureau of International Cooperation Strategy).

Uzávěrka podávání přihlášek  je 30. srpna 2013. Bližší informace jsou k dispozici na www.zahranici-stipendium.cz/scripts/detail.asp