22.10.2012, 10:50, Stáří: 12 r.

Fantasmagorie v Konviktu

Autor: -da-

Sérii přednášek na téma Re-prezentace minulosti představí již tento týden Katedra divadelních, filmových a mediálních studií FF UP v Uměleckém centru UP. Hostem bude profesor kultury a médií a člen Britské akademie Ian Christie z Birkbeck College v Londýně.

Přednášky se budou zabývat novými přístupy k interpretaci minulosti pomocí fikčního vyprávění a vizuality a pokusí se tak narušit vžitou představu o jediné správné podobě zkoumání historie a posedlosti textem coby zárukou vědecké objektivity.

První přednáška s názvem Vidět, cítit, dotýkat se – historie a fikce se bude konat ve středu 24. října od 15:00 v divadelním sále Uuměleckého centra UP (Konviktu, Univerzitní 3, 3. patro), druhá, nazvaná Historie a vizualita – fantasmagoria a panorama se uskuteční v pátek 26. října od 10:00 ve filmovém sále uměleckého centra.

Přednášky, které jsou otevřené studentům i zájemcům z řad pedagogů Univerzity Palackého, budou probíhat v anglickém jazyce.