05.08.2010, 11:00, Stáří: 14 r.

Fotografická soutěž a výstava na téma „Lidské stáří“

Autor: Svatopluk Klesnil

Katedra sociologie a andragogiky FF UP v Olomouci pořádá od října 2010 cyklus velkých fotografických výstav na témata blízká zaměření katedry. První výstava je vyhlášená na téma "Lidské stáří".

Při této příležitosti nabízí fotografujícím lidem z řad široké veřejnosti možnost zúčastnit se této výstavy svými pracemi. Termín ukončení pro zaslání fotografií je 15. října 2010.

Následně proběhne konečný výběr zaslaných prací Svatoplukem Klesnilem, lektorem České fotoškoly a významným českým fotografem Jindřichem Štreitem, který bude také zastoupen na výstavě svým souborem o lidském stáří.
Je doporučeno průběžně konzultovat témata a fotografie s pořadateli, aby se zvýšily šance přijetí souborů na výstavu.
Fotografie ke konzultaci nebo k přihlášení na výběr mohou zasílat v náhledové velikosti na emailovou adresu koordinátora projektu Svatopluka Klesnila (klesnil@ceska-fotoskola.com)

Technické a obsahové požadavky fotografií:
Fotografie, kterými se chtějí zájemci ucházet o vystavení, by měly tvořit tématicky jeden ucelený soubor minimálního počtu 5 kusů. Fotografie se musí dotýkat vypsaného tématu. Fotografie musí být patřičné technické i obsahové kvality. Doporučená minimální velikost fotografií na výstavu je 30x40cm.
Doporučujeme zájemcům fotografovat do formátu RAW a fotografie poté tisknout ve formátu TIFF.
Vybraní fotografové si výstavní zvětšeniny a adjustaci hradí sami. Po ukončení výstavy zůstávají fotografie jejich majetkem.

Pořadatelé pomohou fotografům s kvalitní technickou přípravou materiálu na výstavu. Zajistí kvalitní propagaci výstavy a všech zúčastněných fotografů. Uspořádá velkou společenskou událost v podobě vernisáže. Fotografové vybraných prací budou také ocenění knižními publikacemi.

Těšíme se všichni na vzájemnou spolupráci

Za všechny pořadatele koordinátor projektu

Svatopluk Klesnil
tel: 607 807 459