12.01.2010, 11:37, Stáří: 15 r.

Fotografie, prostorová a konceptuální tvorba v zimní přírodě

Autor: Petr Zatloukal

Intenzivní pobytový kurz s výukou atraktivních výtvarných disciplín

Studenti absolvují (pod vedením učitelů z Katedry výtvarné výchovy PdF UP) sérii přednášek na téma environmentální umění, sněhové sochařství, fotografové olomouckého regionu, současná CZ fotografická scéna, průřez světovou fotografií a další. Součástí kurzu jsou i praktická cvičení krajinářské a dokumentární fotografické tvorby a prostorová a konceptuální tvorba ve sněhu s konzultacemi.
Již tradičně bývá pak v březnu uspořádána výstava prací v prostorách Uměleckého centra UP.

Kurz je určen nejen pro frekventanty výtvarných oborů UP, ale i pro studenty s pokročilým citem pro výtvarné umění, kteří se nebojí krásné zimní přírody.
Technické zázemí: Vlastní digitální fotopřístroje, notebooky, sněhové lopatky a odhrnovače, potravinářské barvy atd. (k dispozici bude PC a několik školních digitálních přístrojů).

Místo konání: Pec pod Sněžkou
Termín: 24.–30. 1. 2010
Cena kurzu: 3400,- Kč (zahrnuje dopravu, ubytování, celodenní stravu)
Akce je pořádána ve spolupráci s Akademik sport centrem UP, které zajišťuje i případné sportovní vyžití účastníků kurzu.

Je nutno co nejdříve vyplnit závaznou přihlášku na Akademik sport centrum UP (viz www.ascup.upol.cz), kontaktovat organizátorku přepravy a ubytování dr. Alenu Orlovou, ASC UP, tel.: 723 746 851 a vedoucího kurzu: zatphoto@upol.cz (Petr Zatloukal - KVV).