15.02.2013, 09:04, Stáří: 11 r.

GFPS - Studijní stipendium do Německa na zimní semestr 2013

Autor: -ps-

Upozorňujeme, že se blíží termín odevzdávání přihlášek na studijní pobyty v Německu na zimní semestr 2013/2014! Přihlášky musí být odevzdány do 31. března 2013 na adresu sim.binkova@gfps.cz

GFPS-CZ zprostředkovává stipendia na letní a zimní semestry na německých
univerzitách. Stipendia jsou financována z Nadace Roberta Bosche a Česko-německého fondu budoucnosti. Výše stipendia je asi 580 € měsíčně.
Hlavní přednosti stipendia GFPS je osobní asistence při zařizování stipendijního pobytu.

GFPS má v univerzitních městech své „Stadtgruppen“, skupiny členů a příznivců GFPS, kteří stipendistovi pomohou s administrativou, bydlením i začleněním do společnosti. Stipendisté GFPS se dvakrát během svého pobytu setkávají. Jediným požadavkem, který GFPS na stipendisty klade, je aktivní výkon studijního záměru a účast na těchto setkáních stipendistů (tzn. nepožadujeme získání určitého počtu kreditů).

Podmínky, které musí uchazeči o stipendium splňovat:
• student denního studia VŠ (bakalářské, magisterské studium)
• věk maximálně 30 let
• stipendia jsou otevřená všem oborům (technické, humanitní, přírodovědné)
• zájem o prostor střední Evropy a kulturní spolupráci
• základní znalost německého jazyka, ca. B2
• česká národnost

K žádosti o stipendium požadujeme následující podklady (vice info na gfps.cz):
• Vyplněný formulář - Žádost o stipendium
• Popis projektu, na kterém chcete pracovat během zahraničního pobytu. Tímto projektem může být výstup ze studia na zahraniční univerzitě, vypracování práce, nebo realizace projektu, nápadu
• Motivační dopis
• Poplatek za výběrové řízení 150,- Kč.

Odevzdávejte naskenované na adresu sim.binkova@gfps.cz. do 31.3.2013