28.03.2014, 13:39, Stáří: 10 r.

Hledáme zájemce o jednoletou zahraniční mobilitu v Německu

Autor: -ps-

Od září 2014 nabízíme mladým zájemcům z České republiky příležitost, strávit jako dobrovolník jeden rok u Ackermann-Gemeinde ve Würzburgu v rámci evropského programu Erasmus+. Organizace Ackermann-Gemeinde je součástí katolické církve. Její členové se angažují na poli českoněmecko-slovenských vztahů, přičemž jednají na základě křesťanské odpovědnosti za společnou Evropu.

Pokud je ti 18 – 30 let, pocházíš z Čech, mluvíš (alespoň trochu) německy a máš od září 2014 do srpna 2015 čas, můžeš se přihlásit u:

Veroniky Tomsové (ackermann-gemeinde@bistum-wuerzburg.de),

která se jako koordinátorka projektů se sousedními zeměmi u Ackermann-Gemeinde Würzburg stará o dobrovolníky ve spolku pro mládež.

Co tě čeká:
• pěkný, aktivní a rozmanitý rok ve Würzburgu
• různorodé činnosti při organizaci projektů a v kanceláři, spolupráce se zaměstnanci a dobrovolníky v Ackermann-Gemeinde Würzburg
• spolupráce při vytváření různých seminářů, akcí a jiných internacionálních projektů
• spousta zkušeností v oblasti mezinárodních vztahů

Tvé konkrétní činnosti:
• spolupráce při organizaci česko-německých vzdělávacích projektů s mládeží a dospělými
• podpora zaměstnanců a dobrovolníků při přípravě dalších projektů
• úprava a aktualizace webových stránek a účtu na Facebooku

A co za to:
• měsíční kapesné a peníze na stravování
• ubytování
• zdravotní pojištění
• účast na dvou seminářích pro dobrovolníky v Německu, které povedou profesionální referenti a na kterých se seznámíš s jinými dobrovolníky z celého světa
• kurz německého jazyka
• tutorku, která tě bude provázet celým rokem dobrovolníka
• Youthpass, kde budou zapsány všechny tvé pokroky a zkušenosti, které jsi za svůj dobrovolný rok získal/

Přihlásit se můžeš s následujícími podklady:
• životopis
• motivační dopis

Uzávěrka přihlášek: 31. května 2014

Těšíme se na tvou přihlášku!