14.10.2011, 09:39, Stáří: 13 r.

Internetové poradenství v praxi: kvalita a budoucnost

Autor: Pavel Veselský

Katedra sociologie a andragogiky FF UP, ve spolupráci s občanským sdružením InternetPoradna.cz, pořádá dne 21. října 2011 v Uměleckém centru UP (Konviktu) konferenci na téma Internetové poradenství v praxi: kvalita a budoucnost. Záštitu nad ní převzali rektor UP prof. RNDr. Miroslav Mašláň, CSc., náměstkyně hejtmana Mgr. Yvona Kubjátová a náměstkyně primátora Mgr. Eva Machová.

Konference je určena akademickým pracovníkům i odborníkům z praxe, kteří se této oblasti profesionálně věnují, a studentům s hlubším zájmem o tuto oblast. Obsahově bude zaměřena na dvě aktuální témata: kvalitu internetového poradenství a problematiku jeho legislativního ukotvení. Výstupem konference bude sborník.

V panelu kvalita internetového poradenství (IP) budou příspěvky přednášejících lektorů orientovány kokem otázek:

• Jak vnímáte téma kvality – obecně na českém internetu/ na svém pracovišti?
  • Procházelo tohle téma nějakým vývojem?
  • Vnímali jste kvalitu IP dříve jinak než nyní, v čem spočíval ten vývoj?
  • Jaké jsou hranice IP – jeho možnosti a limity, s ohledem na jeho kvalitu?
  • Jaká jsou specifická rizika poskytování IP (etické, odborné atp.) a jaké jsou naopak jeho šance (silné stránky), s ohledem na jeho kvalitu?
  • Pracujete s nějakými více či méně konkrétními kritérii kvality IP? Pokud ano, jakým způsobem (pravidla služby, intervize, supervize, kontrakt s klientem atp.)?
  • Předpokládáte nebo považujete za žádoucí nějaký budoucí vývoj kvality IP?

V panelu legislativa IP budou příspěvky přednášejících lektorů orientovány kokem otázek:

• Jak vnímáte téma legislativa sociálních služeb vzhledem k IP – je významné?
  • Jaký je váš názor na vývoj legislativy v oblasti sociálních služeb směrem k IP?
  • Jaké jsou dle vás zásadní legislativní omezení IP?
  • Mělo by být podle vás vůbec IP nějak právně ošetřeno/upraveno? Pokud ano, jak?
  • Je z vašeho pohledu v současné době legislativní rámec IP dobře nastaven? Pokud ano/ne, prosím zdůvodněte svůj pohled.
  • Co dle vás by mohli a měli poskytovatelé sociálních služeb podniknout ke zlepšení legislativního vymezení IP (považujete-li toto za potřebné)?

Přihlášky a další informace:

www.iporadna.cz/konference
konference@iporadna.cz