21.05.2009, 07:31, Stáří: 15 r.

Jan Švejnar v Olomouci promluví o ekonomické krizi

Autor: Radek Palaščák

Ve středu 27. května zavítá do Olomouce profesor Jan Švejnar. Nejdůležitější součástí programu jeho návštěvy bude veřejná přednáška na téma Evropské a americké spojenectví v době krize. Přednáška věnovaná tomuto velmi aktuálnímu tématu začne v 17.00 ve slavnostním sále olomouckého Arcibiskupského paláce a zájemci z řad nejširší veřejnosti ji mohou navštívit zdarma.

Jan Švejnar se ve své přednášce bude hovořit o následujících bodech:

• Evropsko-americké spojenectví v době krize
  • Současné postavení EU a USA ve světové ekonomické politice
  • Americký pohled na evropskou integraci
  • Dopady krize na EU a USA
  • Spolupráce při řešení
  • Budoucí vývoj?

Světově uznávaný ekonom v oborech ekonomie rozvojových zemí, práce a strategie transformací do Olomouce přijede na pozvání Univerzity Palackého v rámci právě probíhajícího festivalu Americké jaro 2009.

Profesor Jan Švejnar je povoláním ekonom, narodil se v Praze, vystudoval ekonomii na Cornell University a Princeton University. Je spoluzakladatelem a předsedou řídícího a dozorčího výboru CERGE-EI, společného pracoviště Univerzity Karlovy a Akademie věd České republiky. V letech 1992–1998 působil jako zakládající ředitel Národohospodářského ústavu AV ČR, kde dosud působí jako vedoucí vědecký pracovník. Od roku 1996 je profesorem na University of Michigan, od roku 2005 řídí Centrum pro mezinárodní politiku (Gerald R. Ford School of Public Policy) tamtéž. V letech 1994–2003 působil jako ekonomický poradce prezidenta Václava Havla. Více na www.jansvejnar.cz

Plakát ke stažení

Zprávu zpracovalo oddělení komunikace UP (-rp-)

Kontakt:

PhDr. Rostislav Hladký