09.02.2012, 15:13, Stáří: 12 r.

K průběhu zápisu na letní semestr 2011/12

Autor: František Zedník

Ve dnech 23. a 24. ledna se uskutečnil zápis předmětů na letní semestr akademického roku 2011/12. V první den zápisu se zapsalo celkem 8 741 studentů z pěti fakult UP (FF, PdF, PřF, FTK, CMTF). Ve špičkách (vždy v sudou hodinu – 8, 10, 12, 14, 16 a 18 hodin) bylo ve stejném okamžiku až 5 863 požadavků na zápis. Výsledný počet zapsaných rozvrhových akcí během prvního dne vyšplhal až k cifře 76 657. V úterý 24. ledna se zapsalo celkem 1 417 studentů PF a 9 622 studentů ostatních fakult, což představovalo 18 155 zapsaných rozvrhových akcí. Celkový počet zapsaných rozvrhových akcí v letošním roce znamená nárůst přibližně o 34 % oproti loňsku.
V průběhu pondělí 23. ledna se systém po 12.00 hodině pod velkým zatížením zpomalil a nastaly drobné technické problémy. Pracovníci Centra výpočetní techniky UP následně provedli řízený restart všech aplikací souvisejících se zápisem, který systému umožnil opět zvládat velký objem požadavků na zapisování předmětů.

V průběhu obou dnů zápisu nenastaly žádné samovolné výpadky systémů, docházelo pouze k jejich zpomalení. Řízené restarty byly prováděny vždy před zahájením zápisu dalších ročníků, aby nedošlo k zahlcení a dlouhodobému výpadku systémů.

CVT společně s autory systému STAG v současné době provádí analýzu průběhu zápisu.

RNDr. František Zedník, ředitel CVT