10.02.2012, 21:31, Stáří: 12 r.

Kluge Fellowship

Vědecká knihovna v Olomouci na základě svých dlouhodobých zahraničních kontaktů obdržela nabídku adresovanou absolventům doktorandského studia z celého světa. Aby se informace dostala do správných rukou také v ČR - prosím Vás o předání na patřičná místa UPOL.

Library of Congress přichází v rámci projektu Kluge Fellowship s nabídkou až jedenáctiměsíčního studijního pobytu  v USA spojeného s lektorským působením. Projekt je zaměřen na absolventy, kteří v uplynulých sedmi letech dosáhli (nebo ve lhůtě stahovené pro podání žádosti dosáhnou) doktorského titulu a k řešení svého aktuálního výzkumného projektu z oboru humanitních, společenkých nebo právních věd mohou využít rozsáhlé fondy kongresové knihovny (knihy, periodika, právní literaturu i specializované sbírky jako rukopisy, mapy, fotografie, hudební, filmové či zvukové dokumenty). Formou otevřené mezinárodní soutěže je z uchazečů každoročně vybráno 12 účastníků, kteří obdrží stipendium ve výši $4.200 měsíčně.

Bližší informace pro podání žádosti na www.loc.gov/loc/kluge/ .

Další obdobné projekty na www.loc.gov/loc/kluge/fellowships/ .