10.11.2011, 12:56, Stáří: 13 r.

Koncertní pondělky v Konviktu

Autor: -ž-, -da-

Katedra muzikologie FF pořádá podzimní minicyklus „Koncertní pondělky v Konviktu“. Celkem tři hudební večery – 21. a 28. listopadu a 5. prosince se uskuteční v prostorách Uměleckého centra UP v Kapli Božího Těla vždy od 19 hodin.

První z nich bude věnován české a světové klavírní tvorbě v podání dvou vynikajících českých interpretů. Klavírní virtuóz Tomáš Víšek (na snímku) představí kompozice vzniklé v Praze v 19. století (Weber, Liszt, Tomášek, Smetana, V. Novák) a svým komentářem osvětlí posluchačům specifika skladeb.

Sólový recitál laureáta Pražského jara a profesora klavírní hry Zdeňka Hnáta bude zaměřen na tvorbu „klasiků“ 18.–20. století (Mozarta, Schuberta, Chopina a Šostakoviče).

Poslední z hudebních večerů, na kterém vystoupí pedagogové, studenti a hosté Katedry muzikologie, uctí památku nedávno zesnulého předního českého muzikologa doc. PhDr. Miroslava K. Černého, CSc. (1924–2011), který spojil značnou část svých sil s FF UP v Olomouci.

Na všechny koncerty je vstup zdarma.