07.06.2011, 10:35, Stáří: 13 r.

Konference projektu Partnerství pro rozvoj strategických oblastí Olomouckého kraje

Autor: Radim Kašpar

Sub-projekt Partnerství pro rozvoj strategických oblastí Olomouckého kraje, realizovaný od srpna roku 2010 Mladými konzervativci, o.s., vstupuje do své finální fáze. Po sérii panelových diskusí, vzájemných náštěv se švýcarskými odborníky a hodinách debat účastníků sub-projektu jsou připraveny návrhy rozvoje prioritních oblastí, na které se sub-projekt zaměřoval, tedy bezpečnost, trvale udržitelný rozvoj a vzdělávání v Olomouckém kraji.

Vyvrcholením sub-projektu bude závěrečná konference, která se bude konat ve dnech 13. až 15. června 2011 v Kapli Božího Těla Uměleckého centra Univerzity Palackého. Od 8:30 bude každý den probíhat registrace hostů, přičemž samotný program konference bude zahájen v 9:00. Do 11:30 bude probíhat první panel včetně diskuse a po hodinové přestávce na oběd bude konference pokračovat druhým panelem od 12:30. Oficiálně bude každý den konference končit ve 14:30.

Spoluorganizátorem konference je Katedra politologie a evropských studií Univerzity Palackého a osobní záštitu nad ní převzali primátor statutárního města Olomouce, Martin Novotný, a náměstek náměstek hejtmana Olomouckého kraje, Ing. Pavel Sekanina. Partnery akce jsou statutární město Olomouc, Olomoucký kraj, Moravská vysoká škola Olomouc, Povodí Moravy, Policie ČR, Nadace Bezpečná Olomouc, Pevnostní město Olomouc. Mediálními partnery jsou Olomoucký Večerník a inzertní noviny Profit.

Každý den konference bude věnován jednomu z prioritních témat, na které se sub-projektu zaměřuje.

13. června tak na panelech o Bezpečnosti v Olomouckém kraji vystoupí:

Doc. Mgr. Pavel Šaradín, Ph.D. - politolog
Martin Novotný - primátor města Olomouce
mjr. Mgr. Jitka Dolejšová - vedoucí preventivně informačního oddělení krajského ředitelství policie Olomouckého kraje, tisková mluvčí
MUDr. Mgr. Ivan Langer - ex-ministr vnitra ČR
Ing. Marek Viskot - vedoucí vodohospodářského dispečinku Povodí Moravy, s.p.
Bc. Radek Kubíček - manažer projektů sociálního podnikání
TBA

14. června se budou konat panely o Trvale udržitelném rozvoji v Olomouckém kraji s následujícími hosty:

Ing. Michaela Pruknerová - vedoucí Odboru strategického rozvoje kraje, Krajský úřad Olomouckého kraje
Ing. Jakub Kulíšek - poradce ministra průmyslu a obchodu
Mgr. Eduard Kavala - starosta obce Bělotín
PhDr. Jan Závěšický - ředitel sekretariátu Jeseníky – Sdružení cestovního ruchu
Ing. Petr Balner, PhD. - EKO-KOM, a.s.
Mgr. Markéta Záleská - předsedkyně občanského sdružení Muzeum olomoucké pevnosti
Ing. Přemysl Michálek, CSc. - Státní fond dopravní infrastruktury
TBA

15. června se pak konference zaměří na Vzdělávání v Olomouckém kraji a vystoupí na ní:

Ing. Pavel Sekanina - náměstek hejtmana Olomouckého kraje zodpovědný za oblast školství
Prof. Ing. Jan Hálek, CSc. - poradce premiéra v oblasti terciárního vzdělávání
Doc. PhDr. Jiří Lach, Ph.D., M.A. - děkan FF UPOL
Ing. Michal Menšík, Ph.D. - prorektor pro vědu, výzkum a rozvoj MVŠO
Mgr. Marie Mifková - ředitelka ZŠ Přerov, Trávník 27
Mgr. Romana Studýnková - ředitelka Gymnázia Jana Blahoslava a Střední pedagogické školy v Přerově
Ing. Aleš Jurečka - ředitel Střední školy polytechnické Olomouc
Mgr. Bc. Erika Konupčíková - tajemnice Katedry přírodovědných a humanitních disciplín, Vysoká škola logistiky o.p.s.

Vzhledem k omezené kapacitě sálu prosíme o rezervaci míst, kterou zašlete na adresu: partnerstviOK@seznam.cz
Nezapomeňte uvést počet míst a preferovaný(é) panel(y) konference.

Projekt s názvem Partnerství pro rozvoj strategických oblastí Olomouckého kraje je realizován Mladými konzervativci, o.s. za podpory Fondu partnerství Programu švýcarsko-české spolupráce a zaměřuje se na oblasti vzdělávání, bezpečnost a trvale udržitelný rozvoj v Olomouckém kraji. Právě tyto oblasti byly vybrány jako stěžejní pro rozvoj celého Olomouckého kraje. Sub-projekt je inovativní a unikátní v tom, že se snaží zapojit všechny relevantní cílové skupiny, tedy politiky, studenty, podnikatelé, odborníky a zástupce nestátních neziskových organizací.

Kontaktní osoba:
Mgr. Radim Kašpar