28.11.2014, 09:15, Stáří: 10 r.

Lenka Vlčková: Mají populárně naučné časopisy budoucnost?

Autor: -da-

Cyklus přednášek Mediální teorie a praxe 2014 zakončíme přednáškou Lenky Vlčkové (Epocha), která promluví na téma Mají populárně naučné časopisy budoucnost?

Veřejnosti přístupná přednáška s následnou diskuzí se koná ve středu 3. prosince 2014 v 15.00 v posluchárně č. 18, č. dveří 3.34, 2. patro zadního traktu FF UP, Křížkovského 10.

Všichni zájemci jsou srdečně zváni.

Přednášky probíhají pod záštitou projektu Inovace bohemistických studií v mezioborových kontextech, reg. č. CZ.1.07/2.2.00/28.0178

Lenka Vlčková je šéfredaktorkou časopisu Epocha a Epocha Speciál. V roce 2008 ukončila inženýrské studium na VŠE (specializace Ekonomická žurnalistika). Během studia byla tři roky redaktorkou a pak editorkou Studentského listu, poté v letech 2006 až 2007 pracovala jako redaktorka zahraniční ekonomiky v Hospodářských novinách. V roce 2007 se stala redaktorkou časopisu Epocha a o rok později jeho šéfredaktorkou. Po mateřské dovolené v l. 2009–2012, kdy s vydavatelem spolupracovala externě, se na tuto pozici vrátila. Časopis Epocha od doby svého vzniku v r. 2005 získal 3 tituly Časopis roku, z nichž dva za dobu působení L. Vlčkové na pozici šéfredaktorky.