13.04.2012, 17:15, Stáří: 12 r.

Maďarsko - Rakousko

Rakouské spolkové ministerstvo pro vědu a výzkum (Bundesministerium für Wissenschaft und Forschung) poskytuje stipendia pro celé (tj. tříleté) doktorandské studium na fakultě středoevropských studií (německojazyčné) Andrássyho university v Budapešti (Andrássy Gyula Deutschsprachige Universität Budapest, Fakultät für Mitteleuropäische Studien).

O tato stipendia se mohou ucházet zájemci ze všech zemí světa. Dizertační práce musí být zaměřena na téma „Mitteleuropakonzeptionen politischer Eliten des Donauraumes am Vorabend des ersten Weltkrieges“ („Koncepce střední Evropy u politických elit podunajského prostoru v předvečer první světové války“).

Žadatelé musí splňovat následující podmínky:

• Mít dokončené vysokoškolské vzdělání („Diplom- oder Masterstudium“ odpovídajícího směru, od jehož získání neuplynuly více než tři roky
  • Navrhnout vhodné téma dizertace, nejlépe z oblasti politických, vojenských, sociálních a hospodářských nebo kulturních dějin (v rámci výše uvedeného obecného tématu)
  • Velmi dobrá znalost němčiny, zejména schopnost publikovat, případně přednášet, v němčině
  • Znalost některého dalšího středoevropského jazyka
  • Mít schopnost týmové práce

Výše stipendia odpovídá rakouskému stipendiu Marietty Blau (Marietta Blau-Stipendium) a činí 1200 eur měsíčně.

Přihláška musí obsahovat:

• Životopis
  • Kopii dokladů o dokončení vysokoškolského studia („eine Kopie der Abschlusszeugnisse aus dem für ein Dissertationsstudium berechtigenden Erststudium“) – pokud uchazeč své studium dokončí až po termínu uzávěrky přijímání žádostí o stipendium, může tyto doklady předložit dodatečně
  • Nástin budoucí disertační práce v rozsahu maximálně pěti stran

Lze předpokládat, i když to není výslovně uvedeno, že žadatel by také měl napsat nějaký motivační dopis.

Uzávěrka přijímání žádostí o stipendium od akad. roku 2012/2013 je 31. května 2012.

Žádosti se zasílají elektronicky na následující adresu: georg.kastner@andrassyuni.hu
Na tutéž adresu je také možné se obracet s dotazy týkajícími se těchto stipendií.

Kontakt a bližší informace:
Internet: http://www.andrassyuni.eu/upload/File/MES/Stipendienausschreibung2012.pdf
e-mail: georg.kastner@andrassyuni.hu
Prof. Dr. habil. Georg Kastner