25.03.2010, 08:20, Stáří: 14 r.

Měsíc s nakladatelstvím Portál

Autor: Jindřich Juráš

Na českém knižním trhu má nakladatelství Portál významnou pozici a nejinak je tomu také ve fondu Knihovny UP. Mnohé z oborů (např. pedagogika či psychologie) si bez produkce tohoto nakladatelství lze jen stěží představit. To byl také jeden z důvodů, proč se Knihovna Univerzity Palackého rozhodla podpořit akci Měsíc s nakladatelstvím Portál, která si klade za cíl upozornit čtenáře na některé zajímavé tituly.

V období 1 .–30. 4. 2010 budou v Ústřední knihovně UP umístěny panely s výběrem odborných knih, které budou případným zájemcům k dispozici k nahlédnutí.
Po tuto dobu pak bude také možné při nákupu knih z nakladatelství Portál v olomouckém Knihkupectví Tycho (Ostružnická 3, Olomouc) uplatnit slevu 20 %.

Za podporu této akce zaměřené na čtenáře získala Knihovna UP od nakladatelství Portál dar v podobě dvaceti odborných titulů zdarma. Tyto knihy budou použity k rozšíření knihovního fondu.