29.03.2011, 08:20, Stáří: 13 r.

Měsíc španělské kultury

Autor: Milada Hronová, -da-

Vernisáží fotografické výstavy Cristóbala Medialdeyho bude 1. 4. v 11.20 hod. v prostorách FF UP slavnostně zahájen tradiční Měsíc španělské kultury. Na vernisáž výstavy naváže Akademická konference III Jornada de hispanistas en la Universidad Palacký de Olomouc. Se svými přednáškami na ní vystoupí Mario Pedrazuela z Universidad Carlos III de Madrid,  Ivana Macháčková z Filozofické fakulty Univerzity Karlovy a Markéta Benčičová z Filozofické fakulty Univerzity Palackého.

V rámci dnů španělské kultury se Olomouc chystá navštívit Paolo Requen Toulouse, jedna z největších nadějí španělské hry na kytaru. V Kapli Božího těla si jej můžete poslechnout 5. dubna od 19 hod. Pro mnohé pak budou jistě zajímavé  např. filmový cyklus v podání režiséra Diega Fandose, jenž se na 7. dubna chystá  v kinosále Rektorátu UP, (Křížkovského 8) či divadelní představení „Un día en la gloria” Víctora Ruize Iriarteho,  které v podání žáků česko-španělských tříd Gymnázia Olomouc (ul. Čajkovského) proběhne v Divadle hudby.

V bohatém programu Měsíce španělské kultury se veřejnosti  však nabízí spoustu dalších koncertů, přednášek, filmů i divadelních představení. Měsíc španělské kultury skončí 5. května. Program Dnů španělské kultury bude aktualizován v kalendáři akcí na webu UP (www.upol.cz/kalendar).

Předběžný program