05.05.2009, 10:45, Stáří: 15 r.

Mezinárodní divadelní festival Labyrinty herectví 2009

Ilustrační foto: Petr Zatloukal

V současné době probíhá již třetí den třetí ročník Mezinárodního divadelního festivalu Labyrinty herectví pořádaný Občanským sdružením Labyrinth ve spolupráci s Katedrou divadelních, filmových a mediálních studií Filozofické fakulty Univerzity Palackého. Festival potrvá do 8. května. V ohlášeném programu dochází ke změně:

Ve čtvrtek 7. května mělo být uvedeno představení Divadlo na útěku makedonské univerzity ze Skopje. Z organizačních důvodů ze strany makedonské univerzity je tato inscenace nahrazena inscenací Mezinárodního divadelního studia Farma v jeskyni, což je náhrada více než důstojná.

Mezinárodní divadelní studio Farma v jeskyni s inscenací Farma v jeskyni - WORK DEMO bude v Olomouci vystupovat poprvé. Jde o představení, zaznamenávající práci na projektech Lorca, Sclavi a Čekárna. Je to koncert, čerpající z různých hudebních pramenů. Zároveň je to průřez hereckým tréninkem, objevovaným během konkrétních projektů souboru.

Divák se octne ve „světě Farmy“. Audio a video nahrávky odkrývají původní hudební a inspirační zdroje a přibližují atmosféru expedic. Konfrontují je s vlastní hereckou tvorbou členů souboru, která z nich vyrostla, a s ukázkami režijních kompozic. Dění komentuje Viliam Dočolomanský. Farma v jeskyni - WORK DEMO je inspirativní setkání tvůrců souboru s diváky, které má pokaždé jinou strukturu v závislosti na daném prostoru a okolnostech.

Program festivalu a aktuality naleznete na www.divadlolabyrinth.cz.

Farma v jeskyni

Farma v jeskyni je mezinárodní divadelní studio zaměřené na tvorbu, vývoj a výzkum lidského výrazu. Definuje se vztahy mezi já – ty, tělo – hlas, kultura – příroda, veřejnost - intimita, výzkum – tvorba. Hledá tělesnou artikulaci toho, co se slovem ani jiným médiem nedá vyjádřit.

Inspiraci nachází v nepravidelných terénech hudby, torzech kulturních projevů, lidském dotyku, architektuře prostoru a osobní výpovědi. Soubor se vyjadřuje ke skutečnostem, které jsou pro jeho členy osobně a sociálně aktuální. Studio pracuje pod vedením svého zakladatele - režiséra Viliama Dočolomanského.

Součástí práce Farmy v jeskyni není pouze vytváření inscenací, ale také edukativní činnost, základní výzkum umění herce a vybraných kulturních minorit.

www.infarma.info

OCENĚNÍ (výběr)

2008
Sclavi / Emigrantova píseň získala ocenění The Grand Prix Golden Laurel Wreath Award za nejlepší představení Festivalu MESS, Sarajevo, Bosna
Čekárna získala na 15.Festivalu Malých scén v chorvatské Rijece
Cenu Veljka Maričiće za nejlepší představení.
Viliam Dočolomanský a Farma v jeskyni kandidují na prestižní evropské ocenění XI Europe Prize New Theatrical Realities

Cena týdeníku Respekt pro inscenaci Čekárna za nejsilnější taneční dílo.

2006
Total Theatre Award, cena předního britského časopisu Total Theatre Magazine, byla udělena na festivalu Fringe Festival Edinburgh.
A Fringe First Award, cena skotského deníku The Scotsman a Fringe Society, byla udělena na festivalu Fringe Festival Edinburgh.
A Herald Angel Award, cena britského deníku The Herald, byla udělena na festivalu Fringe Festival Edinburgh.
Hlavní cena Alfréda Radoka pro inscenaci Sclavi / Emigrantova píseň.
Představení Sclavi / Emigrantova píseň získalo hlavní cenu Veljka Maričiće na 13. Festivalu Malých scén v chorvatské Rijece.

2005
Cena Sazky a Divadelních novin za režii a choreografii inscenace Sclavi / Emigrantova píseň pro Viliama Dočolomanského.
Cena Osobnost Roku pro Viliama Dočolomanského od festivalu Next Wave

(3. tisková zpráva) Zprávu zpracovalo oddělení komunikace UP (-th-)

Bližší informace podá:

Kontakt: