16.03.2009, 13:50, Stáří: 15 r.

Na tři obory nabízené Filozofickou fakultou UP se lze stále přihlásit

Děkan Filozofické fakulty Univerzity Palackého v Olomouci rozhodl o prodloužení termínu pro podání přihlášky na některé z oborů prezenčního bakalářského a navazujícího magisterského studia. Nový termín byl stanoven na 20. května 2009.

Jedná se o obory:

• Kulturální studia (prezenční studium navazující magisterské jednooborové i dvouoborové);
  • Obecná lingvistika (prezenční studium navazující magisterské dvouoborové);
  • Žurnalistika (prezenční studium bakalářské jednooborové). Pro tento obor se prodlužuje také termín vykonání testu Obecných studijních předpokladů do 30. května 2009. Test organizuje společnost SCIO.

Podrobné informace o těchto oborech a přijímacím řízení zde.

Uchazeči o studium by se měli při podávání přihlášek řídit pokyny uvedenými na elektronické úřední desce, kterou naleznou na fakultních stránkách na www.upol.cz. Přihlásit se na některý z oborů nabízených Filozofickou fakultou je možné pouze elektronickou formou pomocí e-přihlášky. Ta je přístupná rovněž z webových stránek univerzity. Za každou elektronickou přihlášku se platí poplatek ve výši 500 Kč.

Kromě Filozofické fakulty přihlášky na vybrané obory stále přijímají na dalších dvou fakultách UP – Cyrilometodějské teologické a Pedagogické fakultě. Se druhým kolem přijímacího řízení se pak počítá na Přírodovědecké fakultě UP, na jeho vyhlášení si však uchazeči budou muset počkat do poloviny dubna (více zde).

Zprávu zpracovalo oddělení komunikace UP (-chat- ,-rp-)