05.04.2013, 08:55, Stáří: 11 r.

Nabídka praktických kurzů pro akademické pracovníky

Autor: -da-

Profesně poradenské centrum FF UP zve akademické pracovníky na kurzy zaměřené na úspěšné zvládání problematických nebo tíživých životních situací: závislosti na tabáku a vyrovnání se se smrtí blízkých osob.

Závislost na tabáku - jak přestat kouřit nebo poradit druhým
Doc. MUDr. Eva Králíková,  CSc.
Závislost na tabáku je samostatnou diagnózou a příčinou smrti 18000 osob v ČR ročně. Kurz se zaměří na problematiku kouření cigaret, baleného tabáku, doutníků nebo elektronických cigaret, i na to, jak se této závislosti zbavit sami či jak poradit druhým. Lektorka bude hovořit např. o krátké motivaci kuřáka k odvykání – 5R, o principu závislosti a psychobehaviorálních intervencích.
Termín: 17. 4. 2013 - od 09:00 do 15:00 (včetně pauzy na oběd)
Učebna: B1, PrF - Katedra ekologie a životního prostředí, tř. Svobody 26

Smrt, ztráta a přijetí  - poradenství pro pozůstalé
PhDr. Naděžda Špatenková, Ph.D.
Kurz se zaměří na prožívání zármutku a truchlení, následně představí základní metody a  průběh poradenství pro pozůstalé, které je v zahraničí již zpravidla plně etablováno.
Termín: 26. 4. 2013  - od 8:30 do 15:30 (včetně pauzy na oběd)
Učebna: B1, PřF - Katedra ekologie a životního prostředí, tř. Svobody 26

Kurzy je realizované v rámci celouniverzitního projektu The School for Transformative Leadership. Registrace na ppc@u4future.net. Na této adrese možno žádat o anotace kurzů.

Zdroj: Iva M. Tahová