27.01.2011, 08:55, Stáří: 13 r.

Návrhy kandidátů na udělení Ceny Františka Palackého

Autor: -da-

Cena Františka Palackého je oceněním vynikajících výsledků tvůrčí činnosti na poli vědy nebo kultury, která byla zřízena a poprvé udělena v roce 1998, při příležitosti dvoustého výročí narození Františka Palackého. Prvním oceněným v roce 1998 byl prof. PhDr. Josef Polišenský, Dr.Sc. nejvýznamnější osobnost mezi historiky Československa a České republiky druhé poloviny 20. století. V červnu  roce 2010 byl Cenou Františka Palackého poctěn prof. ThDr. Kardinál Tomáš Josef Špidlík, SJ, profesor, dr.h.c. et mult., in memoriam.    Cenu uděluje jménem Univerzity Palackého její rektor.

Návrh na Udělení Ceny Františka Palackého může předložit každý člen akademické obce UP, a to vědecké radě té fakulty, na které je zaměstnán.

Pro udělení Ceny Františka Palackého v roce 2012 je možno předkládat návrhy do 15. dubna 2011 cestou děkanátu fakulty.

Vzor návrhového listu