12.10.2009, 15:17, Stáří: 15 r.

Nové volby rektora: akademická obec může navrhovat kandidáty do 14. října

Autor: Tomáš Chalupa

Aktuálně: rektorské volno v den prezentace kandidátů 20. října

Ani tři kola voleb ke zvolení rektora UP nestačily. Volba se tudíž bude opakovat. Akademický senát vyhlásil opakované řízení o návrhu na jmenování rektorem UP.

Kandidáty může akademická obec navrhovat do 14. října. Navržení kandidáti musí potvrdit svůj souhlas s kandidaturou do 19. října.

20. října pak proběhnou prezentace jednotlivých kandidátů před Akademickým senátem UP a širokou akademickou obcí, a to od 13.00 hodin v aule Přírodovědecké fakulty UP na třídě 17. listopadu. Tuto prezentaci bude opět možné sledovat v přímém přenosu na stránkách Žurnálu Online. Aby se akademická obec a zaměstnanci UP mohli prezentace účastnit, uděluje rektor na tento den od 12.00 hodin rektorské volno.

Volba nového rektora UP se uskuteční v rámci zasedání Akademického senátu UP 4. listopadu 2009 ve 13.00 hodin v prostorách Velké zasedací místnosti Rektorátu UP.

Podrobné informace o volbách rektora přinášíme na webových stránkách Akademického senátu UP.