22.03.2012, 14:20, Stáří: 12 r.

Novinka: Průkaz ISIC už v platí i v systému MHD Olomouc

Autor: -rn-

Výsledek jednání mezi Univerzitou Palackého a Dopravním podnikem města Olomouc znamená pro studenty UP v prezenčním studiu příjemnou novinku: od 1. března považuje DPMO jejich platný průkaz ISIC za dostačující doklad pro nákup zlevněných časových jízdenek.

Student, jehož průkaz ISIC bude prodloužen validační známkou (a tedy platný v národní databázi ISIC průkazů), již nebude potřebovat pro vyřizování slev písemné potvrzení o studiu na UP, fotografie atp. Průkaz mu bude zároveň nahrazovat průkazku jinak vystavovanou DPMO a svázanou s časovým kupónem. ISIC průkaz studenta tak plně nahrazuje doklad potřebný ke zlevněnému časovému kupónu, neboť číslo ISIC průkazu bude uvedeno i na časovém kupónu kvůli nepřenosnosti.

Studenti prezenčního studia, kteří nemají prodlouženou mezinárodní platnost validační známkou, si slevové kupóny vyřizují v DPMO standardním způsobem, tedy s potřebnými doklady o studiu na UP.

Univerzita Palackého se tak zařadila mezi jednu z prvních škol v ČR, které se podařilo zavést přímou akceptaci průkazu studenta do místního integrovaného systému dopravy.

Další informace na DPMO viz www.dpmo.cz