11.03.2013, 13:47, Stáří: 11 r.

O poválečné situaci v Československu s prof. Benjaminem Frommerem

Katedra politologie a evropských studií a projekt UPdoc srdečně zvou studenty a vyučující FF UP na přednášku a seminář autora knihy Národní očista. Retribuce v poválečném Československu profesora Benjamina Frommera (Department of History, Wienberg College of Arts and Sciences, Northwestern University, USA).

Přednáška a diskusní seminář se uskuteční v pondělí 25. března 2013.

Přednáška:
The Postwar European Reckoning: A Comparative Approach to the Punishment of War Criminals and Collaborators / Zúčtování v poválečné Evropě:  Komparativní přístup ke studiu retribuce proti válečným zločincům a kolaborantům

• 10:00 aula FF UP, Křížkovského 10

Diskusní seminář na téma:
Kolaborace nebo spolupráce? Odboj nebo opozice? Češi v Protekorátu a potom

• 16:00 Katedra politologie a evropských studií FF UP, Křížkovského 12 (uč. č. 224)