04.06.2012, 15:09, Stáří: 12 r.

Pozvánka na konferenci Kraje ve volebním roce 2012

Autor: Radim Kašpar

Regionální klub Mladých konzervativců v Olomouci a Katedra politologie a evropských studií FF UP si Vás dovolují pozvat na konferenci s názvem Kraje ve volebním roce 2012. Po dvanácti letech existence krajů a s ohledem na blížící se volby do zastupitelstev krajů je ideální příležitost pro reflexi a zhodnocení efektivity krajských samospráv.

Konference se uskuteční dne 11.6. od 9:00 (registrace od 8:30) v prostorách Kaple Božího Těla, Umělecké centrum UP v Olomouci (Univerzitní 3).

Konference je rozdělena na dva panely:

1. panel: Efektivita krajských samospráv (09:15–11:30)
Martin NOVOTNÝ (primátor statutárního města Olomouce) - Kraje dvanáct let poté.
Doc. Mgr. Pavel ŠARADÍN, Ph.D. (Katedra politologie a evropských studií FF UP) - Kraje na konci třetího období. Analýza výzkumu.
Mgr. Dan RYŠAVÝ, Ph.D. (Katedra sociologie a andragogiky FF UP) - Efektivita vs. demokracie.
PhDr. Jan POSPÍŠIL (MVŠO) - Efektivita krajských úřadů.

2. panel: Kraje ve volbách (12:30–14:15)
Bc. Matěj TRÁVNÍČEK (Katedra politologie FSV UK) - Volební systém pro volby do zastupitelstev krajů.
Mgr. Daniel ČERMÁK (Sociologický ústav AV ČR) - Alternativní model pro prognózování výsledků krajských voleb.
PhDr. Vojtěch BEDNÁŘ (mediální poradce) - Pomlouvat, či nabízet řešení? Mediální prezentace krajského kandidáta.
Mgr. Jindřich ŠÍDLO (hlavní analytik Hospodářských novin) - Kraje jako neznámá krajina.

Věříme, že téma této konference je aktuální a dozvíte se na ní spoustu užitečných informací.

Vzhledem k omezené kapacitě sálu prosíme o rezervaci míst, kterou zašlete na RadimKaspar@seznam.cz.  Uveďte počet míst a v případě zájmu o účast jen na jednom z panelů, zmiňte, prosím, o který se jedná.

Konference je pod záštitou Martina Novotného a statutárního města Olomouce a také RNDr. Ivana Kosatíka a Olomouckého kraje.

www.facebook.com/events/342522479148094/