03.05.2011, 08:40, Stáří: 13 r.

Pozvánka na konferenci o sociálně-vědním výzkumu a vysokých školách

Autor: Vladislava Závrská

Tento čtvrtek 5. 5. 2011 se v prostorách Uměleckého centra Univerzity Palackého v Olomouci uskuteční konference zaměřena na podobu činnosti výzkumných center, institutů a laboratoří sociálně-vědního výzkumu působících na univerzitách i mimo ně. Konference je také orientována na možnosti zapojení studentů do výzkumných aktivit v těchto centrech. Na konferenci zazní mimo jiné prezentace výsledků výzkumů realizovaných mezi akademiky, ale také mezi uchazeči o studium, stávajícími studenty i absolventy.

Na bloky prezentací naváže panelová diskuse tematicky orientovaná na výzkumné praxe VŠ studentů. Jaké jsou podoby praxe studentů a jaká je její role v kurikulu? Jak se do výzkumů zapojují pracoviště? To jsou otázky, které budou tuto diskusi vymezovat.

Konference je pořádána Laboratoří sociálně-vědních výzkumů, pracovištěm při Katedře sociologie a andragogiky Univerzity Palackého v Olomouci (www.lsvv.eu). Program konference je k dispozici na stránkách LSVV.

Mgr. Vladislava Závrská