30.09.2010, 12:54, Stáří: 14 r.

Právnická fakulta přeruší výuku

Autor: Milada Hronová

Právnická fakulta UP je nucena přerušit výuku. Budova Envelopy se akademické obci uzavře 23. 10. 2010 a k jejímu opětnému otevření dojde 10. 1. 2011. Důvody nastalé situace spočívají ve výměně oken a zateplení fasády. O novém harmonogramu akademického roku 2010/2011 na PF informovalo na setkání s akademickou obcí 22. 9. vedení fakulty.

„Shodou okolností a vinou technických postupů se stalo, že firma, která výměnu oken a zateplení zajišťuje, je schopna začít provádět práce až nyní v zimním semestru. Na základě aktuální dohody startují stavební práce 20. 10. a s ohledem na jejich charakter a intenzitu jsme nuceni výuku zimního semestru přerušit,“ sdělila Žurnálu UP prof.  Milana Hrušáková.

Současná „zateplovací krize“, která v budoucnu přinese fakultě a celé univerzitě energetické úspory, postihla fakultu s více než dvěma tisíci studenty v jistém ohledu nečekaně, neboť plánované opravy měly začít již v červnu. „Ovlivnit termín stavebních prací leželo mimo fakultní a do jisté míry i univerzitní možnosti. Naplánované práce jsou totiž součástí většího projektu, který dotují evropské fondy. Postup, podle nějž se realizovalo přidělování dotace a proběhlo výběrové řízení, bohužel vedly k tomu, že firma může začít pracovat až v podzimním termínu,“ doplnila děkanka. V průběhu setkání s akademickou obcí informovalo vedení fakulty o novém harmonogramu akademického roku, podle nějž bude výuka zimního semestru prodloužena do 11. 2. „Poté bude následovat třítýdenní zkouškové období,“ řekl JUDr. Filip Ščerba, PhD., proděkan pro studijní a pedagogické záležitosti PF. Dodal, že letní semestr by měl začít 14. 3. a jeho zkouškové období se posune až do konce července. Z řady termínů nového harmonogramu akademického roku, které vedení fakulty v průběhu setkání zmínilo, přece jen jedna kompenzace pro studenty vyplývá, a totiž, že získají více času na složení zkoušek ze zimního semestru. I přes všechny potíže se vedení PF UP snaží učinit maximum: podařilo se např. zkrátit původní dobu stavebních prací či zajistit, aby i za stávající situace mohli studenti skládat státnicové zkoušky v obvyklém termínu. „Podle mne je velmi důležitým měsícem září a říjen. Proto využijte tyto dva měsíce a dohodněte se na tématu své diplomové práce. Zajistěte si literaturu, získejte zpětnou vazbu od vedoucího práce,“ apeloval. ve zcela zaplněných prostorách PF JUDr. Michal Bartoň, Ph.D., předseda fakultního senátu . „Všem studentům bych ráda vzkázala, aby sledovali webové stránky fakulty, kde je už nyní zprovozněn odkaz na samostatnou stránku. Právě na tomto místě budeme pravidelně zveřejňovat každou novou zprávu, jež se v souvislosti se stávající situací zimního semestru může studentů jakkoli dotknout,“ doplnila děkanka fakulty.