13.03.2012, 07:55, Stáří: 12 r.

Představení knihy Víta Vojty Čínský svět

Autor: -da-, -ka-

Konfuciova akademie UP a Katedra asijských studií FF UP zve na přednášku českého sinologa a právníka Víta Vojty, která se uskuteční ve čtvrtek 15. března 2012 v 16:45 v učebně U1 na Katedře asijských studií FF UP, Křížkovského 8.

Vít Vojta, sinolog a právník, *1968. Pracuje v Praze a Šanghaji. Hlavní pracovní náplní je mu právní a ekonomické poradenství pro čínský a asijský trh. Zaměřuje se na kulturní antropologii, právní a hospodářské otázky současné Číny. Jako znalec jazyka a prostředí doprovází státní návštěvy a tlumočí vrcholným státním představitelům České republiky. Přes dvě desetiletí cvičí a vyučuje tradiční bojové umění Tajiquan.

Autor v knize Čínský svět nabízí osobitý pohled na kořeny čínské civilizace, srovnává je s vlastní kulturou a zprostředkovává své zkušenosti ze současné Číny.

Více na www.cinskysvet.cz.