08.07.2015, 12:51, Stáří: 9 r.

Přehlídka animovaného filmu v Olomouci vyhlašuje open call Jiné vize 2015

Jiné vize jsou jedinou soutěžní sekcí Přehlídky animovaného filmu v Olomouci (PAF). Tato soutěž mapuje dění na poli tvorby pohyblivých obrazů filmu a videa v České republice a soustředí se na hraniční formy na pomezí animace, experimentálního filmu a videoartu.

Letos vstupují Jiné vize do svého devátého ročníku.

Do soutěže bude vybráno deset prací, které budou prezentovány na 14. Přehlídce animovaného filmu v Olomouci (3. – 6. 12. 2015). Zde o vítězi rozhodne tříčlenná mezinárodní porota (Hlavní cena, Zvláštní uznání) a diváci (Cena diváků).

Počínaje prosincem 2015 a v průběhu celého následujícího roku bude výběr prezentován PAFem v České republice i v zahraničí, a to pod názvem Jiné vize 2015.

Prezentace probíhá jak formou instalací v galeriích, tak projekcí v kinosálech, na festivalech, či veřejných prezentací atd.

Podmínky přihlášení do soutěže:

• dílo musí být odpromítatelné v kinosále
  • nesmí být starší než 18 měsíců
  • přihlásit se mohou profesionálové i amatéři
  • možnost zaslání více děl jedním autorem (pro každé dílo, prosím, vyplňte nový formulář)
  • dílo musí mít nezávislý a nekomerční charakter
  • dílo musí být produkováno na území České republiky (autor nemusí mít České občanství, rozhoduje místo vzniku)

Přihlašování děl probíhá prostřednictvím online formuláře.
Deadline pro zaslání děl do soutěže je 10. října 2015.

www.pifpaf.cz