13.09.2012, 07:37, Stáří: 12 r.

Prezentace knihy Literární procházky německou Olomoucí

Autor: Veronika Opletalová

Dvojjazyčná publikace Literární procházky německou Olomoucí / Literarische Wanderungen durch das deutsche Olmütz, která vznikla jako výsledek projektu Centra pro výzkum německé moravské literatury při Katedře germanistiky FF UP, bude představena veřejnosti v úterý 25. 9. 2012 v 18:00 hod. v Arcidiecézním muzeu v Olomouci (sál Mozarteum).

Jde o populárně vědeckou publikaci s výraznou obrazovou složkou, která je koncipována jako netradiční průvodce městem. Jednotlivé kapitoly jsou vystavěny jako virtuální procházky místy, která inspirovala imaginaci olomouckých německy píšících umělců. Celá kniha je ovšem jednou velkou procházkou: uvede čtenáře do města, představí mu činnost různých kulturních spolků a dá mu skrze literární úryvky nahlédnout do životů osobností, v jejichž díle zanechala Olomouc zásadní stopu.