14.10.2009, 15:30, Stáří: 15 r.

Pro opakované volby rektora UP bylo navrženo třináct kandidátů

Autor: Velena Mazochová, Milada Hronová

V rámci opakovaného řízení o návrhu na jmenování rektorem UP pro funkční období od 1. 2. 2010 do 31. 1. 2014 měli členové akademické obce možnost do 14. 10. předložit písemné návrhy na funkci rektora UP. Kancelář AS UP do tohoto data obdržela celkem třináct návrhů: prof. Ivo Barteček, prof. Lubomír Dvořák, Mgr. Jakub Dürr, prof. Jan Hálek, prof. Milan Kolář, prof. Miroslav Mašláň, doc. Josef Molnár, prof. Jaroslav Opavský, doc. Martin Rulík, doc. Eliška Sovová, prof. Jitka Ulrichová, doc. Jaroslav Vomáčka a doc. Miroslav Vysoudil.

Volební komise, ve složení dr. Jiří Langer (PdF), předseda, doc. Eliška Sovová (LF), JUDr. Michal Bartoň a JUDr. Marek Hodulík (oba PF), v těchto dnech zjišťuje, kteří z navržených kandidátů s kandidaturou souhlasí. Jejich seznam zveřejní do 19. 10. na úřední desce univerzity a hned poté – 20. 10. budou zveřejněny také volební programy kandidátů.

Dalším krokem k opakované volbě rektora bude veřejná prezentace kandidátů a jejich diskuse se členy akademické obce UP. Uskuteční se 20. 10. od 13 hodin v aule Přírodovědecké fakulty UP na třídě 17. listopadu; na tento den je od 12 hodin vyhlášeno rektorské volno. I tentokrát bude připraven živý přenos na Žurnálu Online.

První, případně druhé a třetí kolo voleb se uskuteční 4. 11. na veřejném zasedání AS UP.

Opakované řízení vyhlásil Akademický senát bezprostředně poté, kdy se na svém „volebním“ zasedání 7. 10. ani ve třetím kole neusnesl, kterého kandidáta navrhne ministrovi ke jmenování rektorem.  Nadpoloviční většinu senátorských hlasů nezískal ani prof. Ivo Barteček, ani prof. Lubomír Dvořák.

Podrobné informace o volbách rektora přinášíme na webových stránkách Akademického senátu UP.

Abecední seznam navržených kandidátů:

1. Prof. PhDr. Ivo Barteček, CSc., Katedra historie FF UP
  2. Prof. RNDr. Lubomír Dvořák, CSc., Katedra experimentální fyziky PřF UP
  3. Mgr. Jakub Dürr,  Katedra sociologie a andragogiky FF UP
  4. Prof. Ing.  Jan Hálek, CSc.,  Ústav lékařské biofyziky LF UP
  5. Prof. MUDr. Milan Kolář,  Ph.D., Ústav mikrobiologie LF UP
  6. Prof. RNDr. Miroslav Mašláň, CSc., Katedra experimentální fyziky PřF UP
  7. Doc. RNDr. Josef Molnár, CSc., Katedra algebry a geometrie PřF UP
  8. Prof. MUDr. Jaroslav Opavský, CSc., Katedra fyzioterapie FTK UP
  9. Doc. RNDr. Martin Rulík, Ph.D., Katedra ekologie a životního prostředí PřF UP
  10. Doc. MUDr. Eliška Sovová, Ph.D., MBA, I. interní klinika FNO a LF UP
  11. Prof. RNDr. Jitka Ulrichová, Ústav lékařské chemie a biochemie LF UP
  12. Doc. MUDr. Jaroslav Vomáčka, Ph.D., MBA, Ústav radiologických metod FZV UP, Radiologická klinika FNO a LF UP.
  13. Doc. RNDr. Miroslav Vysoudil, CSc., Katedra geografie PřF UP