11.06.2014, 08:17, Stáří: 10 r.

ŘECKO - letní akademie v Olympii

Autor: -sb-

Řecký Ústav mezinárodních vztahů (Institute of International Relations) a Helénská kulturní nadace (Hellenic Foundation for Culture) společně uspořádají v řecké Olympii v termínu od 25. do 31. srpna 2014 letní akademii pod názvem „International Relations and Cultural Diplomacy“ („Mezinárodní vztahy a kulturní diplomacie“).

Letní akademie bude věnována těmto tématům:

●  Měkká a tvrdá síla v meznárodních vztazích – různé myšlenkové školy (Soft and Hard Power in International Relations: Different Schools of Thought)

●  Úloha mezinárodní legitimity ve velké strategii (The role of International Legitimacy in Grand Strategy)

●  Objekty a prostředky kulturní diplomacie (Objects and Means of Cultural Diplomacy)

●  Mezikulturní strategická veřejná diplmacie (Intercultural Strategic Public Diplomacy)

●  Interakce mezi kulturou a ekonomií v mezinárodních vztazích (Interactions between Culture and Economics in International Relations)

Letní akademie je určena pro doktorandy a pokročilé studenty ze společenskovědních oborů (sociální vědy, humanitní a ekonomické obory). Nutná je velmi dobrá znalost angličtiny, v níž bude program probíhat. Formulář přihlášky je možné stáhnout z níže uvedené webové stránky, při podání žádosti je třeba k vyplněnému formuláři přiložit životopis, motivační dopis („personal statement“) a doporučující dopis. Přihlášky se zasílají na níže uvedenou e-mailovou adresu. Uzávěrka přijímání přihlášek je 30. června 2014, doporučuje se však vzhledem k omezenému počtu míst podat přihlášku pokud možno co nejdříve.

Úspěšným žadatelům bude poskytnuto stipendium plně pokrývající všech náklady uvnitř Řecka (včetně ubytování, stravování a cesty z aténského letiště do Olympie a zpět). Letenku do Atén a zpět si účastníci musí zaplatit sami.

Řecká strana by velmi přivítala, kdyby se této letní akademie zúčastnil i někdo z České republiky.

Kontakt a bližší informace:

Ms. Maria Deca

e-mail: deca@idis.gr (zasílání dotazů i přihlášek)

Internet: www.idis.gr