23.05.2013, 07:52, Stáří: 11 r.

Senát vyhlásil volby rektora

Autor: Pavel Konečný

Akademický senát Univerzity Palackého vyhlásil 22. května 2013 volby rektora pro funkční období 2014–2018. Čtyřčlennou volební komisi povede docent Jiří Langer z pedagogické fakulty. Kandidáta na rektora musí navrhnout člen akademické obce nejpozději do 6. září.

Senátoři se chvíli zabývali návrhem docentky Jany Talašové, zda by ve volební komisi neměla být zastoupena každá fakulta. Nakonec ale dospěli k názoru, že nemá smysl z třetiny senátu učinit komisi se skrutátory, a zvolili čtyřčlennou komisi. V té zasednou Jiří Langer, Josef Kaštil, Lucia Madleňáková a Tomáš Parma. "Svého předsedu jsme mezi sebou zvolili losem," oznámil následně senátorům Parma.

Komise bude například ověřovat, zda navržený kandidát na rektora splňuje předepsané náležitosti a do 17. září sestaví seznam kandidátů, který vyvěsí na úřední desce.

Veřejná prezentace kandidátů na funkci rektora a diskuse s akademickou obcí je naplánována na 9. října do auly právnické fakulty. Volby se uskuteční o týden později, 16. října.

Informace o podmínkách voleb rektora najdete na Úřední desce UP.

Převzato z časopisu Žurnál Online, kráceno.