07.10.2009, 14:29, Stáří: 15 r.

Senátoři rektora Univerzity Palackého nezvolili

Autor: Tomáš Chalupa

Ani tři kola voleb kandidáta na rektora UP nestačily k tomu, aby se 23 přítomných senátorů na svém zasedání 7. 10. shodlo na jednom z uchazečů o nejvyšší akademický post pro funkční období 2010–2014.

Volba mezi dvěma kandidáty na rektora, prof. Lubomírem Dvořákem, CSc., a prof. Ivo Bartečkem, CSc., probíhala ve třech kolech, přičemž ani v jednom kole nebyl žádný z kandidátů zvolen potřebným počtem hlasů.

V prvním kole obdržel prof. Dvořák 6 hlasů a jeho protikandidát prof. Barteček 8 hlasů z celkových 23 možných, 9 senátorů se hlasování zdrželo. Ve druhém kole získal prof. Dvořák 9 hlasů, prof. Barteček 8 hlasů a 6 senátorů se zdrželo. Do třetího kola tak postoupil pouze prof. Dvořák a získal v něm 7 hlasů, což na zvolení rektorem UP nestačilo, protože bylo potřeba získat nadpoloviční počet hlasů od celkem 24 senátorů.

Akademický senát UP proto vyhlásil tentýž den opakované řízení o návrhu na jmenování rektorem UP. Harmonogram dalších kroků byl stanoven následovně: do 14. října budou přijímány návrhy na kandidáty pro nové volby. Navržení kandidáti musí potvrdit svůj souhlas s kandidaturou do 19. října. 20. října pak proběhnou prezentace jednotlivých kandidátů před Akademickým senátem UP a širokou akademickou obcí, a to od 13.00 hod v aule Přírodovědecké fakulty UP na třídě 17. listopadu. Volba nového rektora UP se uskuteční v rámci zasedání Akademického senátu UP 4. listopadu 2009 ve 13.00 hod v prostorách Velké zasedací místnosti Rektorátu UP.

Zprávu zpracovalo oddělení komunikace UP (-chat-, foto -mo-)

Kontakt:

PhDr. Rostislav Hladký