19.02.2015, 09:55, Stáří: 9 r.

Soudobý skladatel a jeho svět

Garant a vedoucí semináře: prof. PhDr. Jan Vičar, CSc.

Katedra muzikologie FF UP a projekt UPdoc srdečně zvou všechny zájemce z řad studentů i vyučujících k účasti na přednáškách a vystoupeních předních českých a zahraničních skladatelů. Vystoupení budou zaměřena na prezentaci vlastní tvorby hostujících osobností i jejich vidění současné hudební kultury (inspirováno knihou Skladatelův svět. Jeho obzory a hranice německého skladatele Paula Hindemitha, jehož 120. výročí narození si v roce 2015 připomeneme).

Cyklus lze navštěvovat v rámci předmětů: Seminář hudební vědy (KMU/SEMV; KMU/SHVU), Aktuální otázky hudební vědy 2 (KMU/AOHV2) a Současné bádání v muzikologii 3 (KMU/92AM3 – výhradně pro doktorandy FF UP).

Přednášky a vystoupení se konají v LS 2015 vždy v úterý od 13.15 do 14.45 hod., v Posluchárně Roberta Smetany na Katedře muzikologie FF UP (Umělecké centrum UP - Konvikt, Univerzitní 3-5, 2. poschodí vpravo, č. dveří 239).

PROGRAM - PŘEHLED HOSTUJÍCÍCH OSOBNOSTÍ

17. 2. – Sylvie Bodorová
24. 2. – Jan Jirásek
3. 3.   – Peter Graham
10. 3. – Otomar Kvěch
17. 3. – Juraj Filas
24. 3. – Vladimír Godár
31. 3. – Vladimír Franz
7. 4.   –  Jiří Teml
14. 4. – Jiří Gemrot
21. 4. – Gerald Resch (Wien, Linz), MusicOlomouc 2015
28. 4. – Markéta Dvořáková, MusicOlomouc 2015
5. 5.   – Petr Wajsar
12. 5. – Rezerva – zápočtový týden – kolokvium

Důležité!
Studenti si vyhledají před každou přednáškou základní informace o životě a díle příslušné osobnosti a takto nabyté znalosti uplatní v diskusi.