15.02.2013, 15:33, Stáří: 11 r.

Soutěž o nejlepší diplomové práce s tematikou EU

VÝZVA K ÚČASTI NA PROJEKTU „LABORATOŘ EVROPSKÉ UNIE“ A SOUTĚŽI O NEJLEPŠÍ DIPLOMOVÉ PRÁCE

určená
studentům/absolventům magisterských nebo navazujících magisterských studijních programů/oborů v České republice

Po splnění hlavních podmínek účasti na projektu Laboratoř Evropské unie, kterými jsou
úspěšná obhajoba
diplomové práce zabývající se aktuální tematikou Evropské unie
a doba kratší než jeden rok od samotné obhajoby,
může absolvent magisterského či navazujícího magisterského studijního programu/oboru svou práci přihlásit přímo u koordinátora projektu. Stačí vyplnit stručnou elektronickou přihlášku, jejíž povinnou součástí je i diplomová práce. Student si zároveň může zvolit, zda autorský sylabus do odborného sborníku připraví sám.

Zájemci mohou až do 15. března 2013 přihlásit své diplomové práce.

Diplomové práce přihlášené do soutěže budou nezávisle posuzovány hodnotiteli na základě šesti kritérií:

• použité metody,
  • obsahová správnost a hloubka provedené analýzy,
  • schopnost argumentace a kritického myšlení,
  • citace a práce se zdroji,
  • formální úprava,
  • jazyková a stylistická úroveň.

Na základě oponentských posudků vybere kolektivním rozhodnutím sedmičlenná redakční rada deset nejkvalitnějších diplomových prací pro publikování autorských sylabů ve vědeckém sborníku.
Pro první tři místa jsou navíc připraveny finanční odměny ve výši 700, 500 a 300 EUR.

Soutěž bude znát své vítěze 30. června 2013. Po tomto datu bude v knihovnách a na příslušných vysokých školách či univerzitách k dispozici Sborník sylabů nejlepších diplomových prací s tematikou evropských záležitostí. Pro oslovení široké studentské i odborné veřejnosti bude Sborník rovněž dostupný v online podobě.

Další informace

jsou k dispozici na www.evropska-unie.cz nebo přímo u koordinátora projektu http://ces.vse.cz/.