27.04.2012, 09:16, Stáří: 12 r.

Spolupráce Centra pro výzkum německé moravské literatury s německým rozhlasem pokračuje

Autor: Veronika Opletalová

FF klade v posledních letech důraz na prezentaci výsledků výzkumu širšímu publiku, velkou roli přitom hraje spolupráce s tuzemským i zahraničním rozhlasem.

Po cyklu Málem zapomenuté čtení pro Čro Olomouc z r. 2010 a spolupráci s Čro3 Vltava na koncepci Roku německého jazyka (2011) byla nedávno iniciována spolupráce s německým rozhlasem (SWR2 a WDR5), který odvysílal již dva pořady inspirované olomouckým výzkumem. První z nich, medailon o katedře a centru, zazněl na vlnách SWR v únoru 2012. Zatím poslední pořad s názvem „Erinnerungsraum Mähren. Literarische Spurensuche in Olmütz” byl na vlnách Západoněmeckého rozhlasu (WDR5) odvysílán letos 11. dubna. V tomto pořadu je představena dvojjazyčná (česko-německá) populárně naučná publikace Literární procházky německou Olomoucí, která vyjde ve Vydavatelství UP v červnu 2012.

Oba pořady připravil rozhlasový dramaturg a dramatik Detlef Berentzen, který na zimní semestr 2012/2013 chystá pro studenty týdenní Workshop Radio Kafka s cílem vytvořit studentské internetové rádio.

Pořady je možno vyslechnout z archivu – viz odkazy na www.germanistika.cz.

Mgr. Veronika Opletalová