08.11.2010, 12:48, Stáří: 14 r.

Stáže v zahraničí

Autor: Ondřej Mergl

Nadešel čas zúročit hodiny angličtiny. Olomoucká pobočka studentské organizace AIESEC Ti nabízí cennou životní zkušenost. Přihlas se, vyber zemi a jeď! Kdykoliv a kamkoliv!

Aktuálně jsme se zaměřili na dva druhy stáží. Vyučování na zahraničních školách pro bakaláře a rozvojovou stáž pro všechny vysokoškoláky s komunikativní znalostí jazyka a chutí poznat svět.

Podrobnosti ohledně jednotlivých stáží, termíny informačních schůzek (10.11. a 15.11.) či samotnou přihlášku na stáž najdeš na stránkách
olomouc.aiesec.cz.

Proč se přihlásit? Protože každá stáž Ti doslova změní život! Nové prostředí, přátelé, kultura, jedinečný pohled z druhé strany. Cizí jazyk 24 hodin denně. Taková nabídka se neodmítá.

Nevěříš? Možná Tě přesvědčí rozhovor s naší stážistkou Kristýnou Michkovou, která strávila měsíc a půl na rozvojové stáži v turecké Ankaře:

Ahoj Týno, rozvojová stáž Ti zabrala většinu letních prázdnin, které jsi mohla strávit se svými přáteli, nelituješ toho?

Ahoj, rozhodně toho nelituji. Jet na stáž do Turecka hodnotím jako jedno z nejlepších rozhodnutí mého života.

Získala jsi jistě mnoho nových přátel, jste spolu stále v kontaktu i po ukončení stáže?

To by člověk nevěřil, kolik si dokáže najít nových přátel za pouhý měsíc a půl. A když jsem z Turecka odjížděla, připadalo mi, že všechny znám už věky. V kontaktu jsme neustále díky Facebooku. Je super, že nám to vydrželo.

Dělala Ti nějaké problémy komunikace, nebo ses všude domluvila bez problémů?

S komunikací nebyl nejmenší problém. Samozřejmě jsme si místy nerozuměli, ale to k tomu patří. On se člověk vždy nějak domluví. :-)

Měla jsi hodně volného času? Jak jsi ho trávila?

Dalo by se říct, že jsem volného času měla dost. Trávila jsem ho s přáteli z AIESEC nebo s tureckými kamarády, sama jsem zůstala málokdy.

Potkalo Tě během stáže nějaké příjemné překvapení? Jak jsi reagovala?

Překvapení přicházelo každý den, vždy se totiž stalo něco nečekaného. A moje reakce? Těžko říct, jak se tak znám asi nepřiměřená. :-D

Chtělo se Ti po těch šesti týdnech vůbec odjet domů?

Rozhodně ne! Šest týdnů uteklo jako voda, chtěla jsem tam být minimálně jednou tolik!

Po příjezdu ses sama stala členkou AIESEC, co Tě k tomu motivovalo?

Asi mě zlákal kontakt s cizinci a možnost organizovat různé akce.

Máš nějaký vzkaz pro naše studenty?

Prostě vyjeďte!!! Je jedno kam, hlavně cestujte a poznávejte nové lidi a kulturu.

Děkuji za rozhovor a přeji hodně štěstí v dalším studiu.

Také děkuji...