19.06.2012, 12:42, Stáří: 12 r.

Stipendia pro studium arabštiny

Autor: -ps-

Vláda Kuvajtu nabízí pro uchazeče z České republiky dvě stipendijní místa pro studium arabštiny na Kuvajtské univerzitě v akademickém roce 2012/2013.

Vzhledem k tomu, že se jedná o kuvajtská vládní stipendia poskytovaná České republice, měli by kandidáti být občany ČR.

Nejde o stipendia poskytovaná na základě dvoustranné mezinárodní smlouvy, ale o jednostranně nabízená kuvajtská stipendia, o jejichž přidělení je nutné každý rok kuvajtskou stranu žádat, a přidělení stipendijních míst České republice je ovlivňováno mj. i přístupem českých studentů ke studiu. Je proto žádoucí, aby se o tato stipendia ucházeli jen žadatelé, kteří mají opravdu vážný zájem o studium arabského jazyka.

Přihláška musí obsahovat:

• motivační dopis v angličtině
  • ověřenou kopii vysvědčení o nejvyšším dosaženém vzdělání žadatele (tj. maturitního vysvědčení nebo dokladu o vyšším dosaženém vzdělání, např. bakalářském) s úředním překladem do angličtiny
  • 4 fotografie
  • fotokopii (celého) pasu

Uzávěrka přijímání přihlášek je 25. července 2012 (datum doručení).

Přihlášky se zasílají velvyslanectví České republiky ve Státu Kuvajt na následující adresu:

Embassy of the Czech Republic in the State of Kuwait
P.O.Box 1151