19.03.2014, 08:14, Stáří: 10 r.

Stipendia pro studium v Turecku

Autor: -ps-

Z pověření Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy ČR bychom Vás rádi upozornili na nabídku turecké vlády týkající se různých typů stipendií pod souhrnným označením Türkiye Burslari/Türkiye Scholarships.

Jedná se o úplná stipendia pro celé magisterské nebo doktorandské studium v Turecku. Studentům bude zdarma poskytnuto ubytování a bude jim uhrazena letenka i zdravotní pojištění.

Většina studijních programů na tureckých vysokých školách je v turečtině, existují však i studijní programy v jiných jazycích (angličtině, francouzštině nebo němčině). V případě potřeby budou studenti nejprve zařazeni do jednoročního jazykového kurzu turečtiny.

Jedná se o tyto druhy stipendií:

İbni Haldun Social Sciences Scholarship
Ali Kuşçu Science and Technology Scholarship
Islamic Theology Scholarship
Yunus Emre Turkish Language Scholarship

Nutnou podmínkou přijetí ke studiu je dokončené bakalářské (v případě magisterského) nebo magisterské (v případě doktorandského) vzdělání a dobrá znalost příslušného jazyka doložená mezinárodně uznávanou zkouškou, často se také vyžaduje složení takových testů studijních předpokladů, jako jsou GRE nebo GMAT apod.

Termín uzávěrky pro přijímání žádostí na akademický rok 2014/2015 je již 31. března 2014.

Přihlášky se podávají elektronicky prostřednictvím uvedené turecké webové stránky, kde také zájemci naleznou podrobné informace o podmínkách stipendií a pokyny pro podávání žádostí včetně seznamu vyžadovaných příloh.

Podrobné informace a přihlášky jsou zveřejněny na webových stránkách:
www.turkiyeburslari.org  a  www.trscholarships.org.

S případnými dotazy týkajícími se těchto stipendií je třeba se obracet na velvyslanectví Turecké republiky v Praze (Na Ořechovce 69, 160 00  Praha 6, tel. 224 311 402, 224 311 938, turkemb.prague@mfa.gov.tr).