04.10.2010, 13:07, Stáří: 14 r.

Stipendijní pobyty v zahraničí na základě mezinárodních smluv

Autor: Ivana Petrželová

V akademickém roce 2011/2012 jsou v nabídce stipendijní pobyty v zahraničí na základě mezinárodních smluv. Tyto stipendijní pobyty jsou nabízeny České republice na základě mezinárodních smluv, ze kterých vyplývá délka pobytu, počet míst, požadavky na uchazeče apod. Nabídka není specifikována na konkrétní zahraniční vysoké školy. Předpokládá se, že si zájemci v souvislosti se svým studijním oborem sami vyhledají kontakty, o které mají zájem. Stipendijní místa se obsazují dle rozpisu kvót MŠMT ČR nebo na základě výběrového řízení. Přihlášky se podávají na děkanát příslušné fakulty UP, referentce pro zahraniční styky. Celá nabídka těchto stipendijních pobytů včetně formuláře přihlášky je zveřejněna na www.zahranici-stipendium.cz.