25.03.2014, 11:16, Stáří: 10 r.

Stipendium GFPS - 2014/2015

Autor: -ps-

Studijní stipendium GFPS

Dobrovolnická organizace GFPS nabízí za podpory Česko-německého fondu budoucnosti semestrální stipendium na německé vysoké školy s cílem podpořit výjezdy studentů do zahraničí, kteří se chtějí zlepšit v německém jazyce a poznat německou kulturu. GFPS se snaží intergrovat své stipendisty do studentského života v Německu tím, že klade důraz na osobní asistenci při zařizování pobytu, nabízí v univerzitních městech tzv. Stadtgruppen. Během pobytu je v místě studia k dispozici student, který stipendistovi pomůže s administrativou i poznáváním města. Na počátku a na závěr studijního pobytu se pořádají setkání, kde se schází stipendisté GFPS z Čech, Německa, Polska a Běloruska.
GFPS od stipendistů očekává aktivní výkon studijního záměru a účast na setkáních stipendistů, nepožaduje ale plnění určitého počtu kurzů nebo kreditů.
Výše stipendia je 580€ měsíčně a je udělováno na 5 měsíců.

Podmínky, které musí uchazeči o stipendium splňovat:

• student denního studia české VŠ | Pozor, stipendium GFPS není určeno pro doktorandy ani studenty zahraničních univerzit!
  • věk maximálně 30 let
  • stipendia jsou otevřená všem oborům
  • zájem o prostor střední Evropy a kulturní spolupráci
  •  základní znalost německého jazyka, ca. B2
  • česká národnost

K žádosti o stipendium požadujeme následující podklady:

• Vyplněný formulář - Žádost o stipendium
  • Popis projektu, na kterém chcete pracovat během zahraničního pobytu. Tímto projektem může být výstup ze studia na zahraniční univerzitě, vypracování práce, nebo realizace projektu, nápadu co je účelem projektu
  • Popis projektu by měl obsahovat: obor, ve kterém je práce psaná, popis tématu práce, popis metodiky práce, hypotézy, krátká osnova.
  • Popis projektu musí být v německém jazyce v rozsahu 2-3 stran (Times New Roman 12, řádkování 1,5).
  • Motivační dopis obsahující důvody žádosti o stipendia GFPS.
  • V německém jazyce, 1 normostrana (Times New Roman 12, řádkování 1,5)
  • Poplatek za výběrové řízení 350,- Kč.

Tento poplatek je třeba uhradit spolu se zasláním přihlášky na účet 197 426 1369/0800. Ve zprávě pro příjemce uveďte své jméno a jako variabilní symbol použijte vaše rodné číslo bez lomítka. Bez zaplacení nebude přihláška brána za úplnou!

Přihlášky odevzdávejte naskenované na adresu jan.zahradka@gfps.cz do 18. 4. 2014. Ústní výběrové řízení proběhne 25. 4. 2014.
Odevzdáním přihlášky dává uchazeč sdružení GFPS-CZ souhlas ke zpracování osobních údajů. Sdružení GFPS-CZ se zavazuje, že tyto údaje nebude poskytovat třetí osobě.
Více se dozvíte na www.gfps.cz